ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ!

Παιδιά είμαστε της γης και του αστερόεντος ουρανού... Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία!

Καλώς ήρθατε στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία! Ας ταξιδέψουμε όλοι μαζί στο μαγικό κόσμο των άστρων!!!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 52 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΛΙΛΙΘ, Η ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΗ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΣΑΣ ΠΛΕΥΡΑ...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 16:58 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΛΙΛΙΘ, Η ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΗ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΣΑΣ ΠΛΕΥΡΑ...

Η Λιλίθ αντιπροσωπεύει την ανεξερεύνητη και σκοτεινή πλευρά της γυναικείας φύσης. Σχετίζεται με τις κρυφές της επιθυμίες, τα απωθημένα της και τη σεξουαλικότητά της. Η Λιλίθ είναι η γυναίκα που στέκεται ισότιμα απέναντι στον άντρα και που δεν εξαρτάται από αυτόν. Είναι η γυναίκα που απελευθερώνει τα ένστικτα της, όπως οι ιέρειες της Μεγάλης Θεάς στην αρχαιότητα. Αστρολογικά η Λιλίθ είναι ένα άυλο, μαθηματικό σημείο που σχετίζεται με την τροχιά της Σελήνης και που αλλάζει ζώδιο κάθε εννέα περίπου μήνες.

Η Λιλίθ είναι μία παράξενη οντότητα που μας μαγεύει μέσα από τα βάθη των αιώνων, από τη χαραυγή της ιστορίας του ανθρώπινου γένους. Στους ιερούς κώδικες του Ταλμούδ αναφέρεται ότι η πρώτη γυναίκα που έπλασε ο Θεός και έβαλε στο πλάι του Αδάμ ήταν η Λιλίθ και όχι η Εύα ! Η Λιλίθ, όμως, απαιτούσε διαρκώς ίδια δικαιώματα με τον Αδάμ. Μία μέρα που ο Αδάμ προσπάθησε με τη βία να καθυποτάξει τη Λιλίθ εκείνη ψιθύρισε το ιερό όνομα του Θεού, αιωρήθηκε ξαφνικά στον αέρα και τον εγκατέλειψε. Ο Αδάμ ζήτησε τη βοήθεια του Θεού για να φέρει τη γυναίκα του πίσω. Ο Θεός έστειλε τρεις αγγέλους που έψαξαν παντού και κάποτε τη βρήκαν. Ήταν, όμως, πια πολύ αργά. Η Λιλίθ είχε ζευγαρώσει με όλους τους δαίμονες και τα πνεύματα των νερών και γεννούσε εκατό δαιμόνια την ημέρα.

Ο Θεός τότε την τιμώρησε διατάσσοντας την εκτέλεση των παιδιών της. Ο Θεός για να παρηγορήσει τον Αδάμ του έπλασε μία άλλη γυναίκα, περισσότερο υποτακτική, την Εύα. Σε μία, όμως, σκοτεινή γωνιά παραμονεύει ακόμη η Λιλίθ, διψασμένη για εκδίκηση. Σύμφωνα με τους θρύλους, η Λιλίθ όταν συναντούσε νεογέννητα στην κούνια τους τα έπνιγε ενώ όταν ξεμονάχιαζε κάποιον άντρα τυλιγόταν πάνω του σε ένα αισθησιακό, μοιραίο, θανατηφόρο αγκάλιασμα.

Οι ερμηνείες της Λιλίθ εδώ: board/topic-t88.html

Αν θέλετε να μάθετε το που βρίσκεται η Λιλίθ σας γράψτε την ημερομηνία, την ώρα και τον τόπο γέννησής σας και όποιοι/ες φίλοι/ες έχουν αστρολογικές γνώσεις και το επιθυμούν θα σας απαντήσουν εθελοντικά!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Καλημέρα σε όλους!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2008 09:54 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Στον 1= οίκο έχω την "μαύρη σελήνη".
Θα ήθελα να ρωτήσω τι μπορεί να σημαίνει αυτό και που μπορώ να βρω πληροφορίες για την μαύρη σελήνη γενικότερα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιουν 2008 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

λιλιθ στο σκορπιο τι σημαινει?????????? ειμαι σοβαρα γιατρε??? :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2008 11:05 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την κατανόησή σου σε σχέση με την χρήση μου της ιστοσελίδας. Τελικά, νομίζω ότι βρήκα πως να στέλνω τα μηνύματά μου στη σωστή θέση. Οπότε επαναλαμβάνω το ερώτημά μου (που μάλλον ήρθε στο προσωπικό σου e-mail). Η Λίλιθ και η μαύρη σελήνη είναι το ίδιο? Είμαι γεννημένη στις 19-03-65, ώρα 1.50 π.μ., στην Κοζάνη. Έχω πράγματι τη μαύρη σελήνη στον Αιγόκερο και στον πρώτο οίκο? Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2008 21:24 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

mary*cap έγραψε:
λιλιθ στο σκορπιο τι σημαινει?????????? ειμαι σοβαρα γιατρε??? :lol:

Αγαπητή mary*cap

Η Λιλίθ σου βρίσκεται στο Σκορπιό, στο Δέκατο Οίκο σου.

Η ΛΙΛΙΘ ΣΤΟ ΣΚΟΡΠΙΟ περιέχει μία αχαλίνωτη, ακόρεστη και παθιασμένη σεξουαλικότητα. Μία σεξουαλικότητα που μπορεί να κινείται ακόμη και έξω από τα πλαίσια των κοινώς αποδεκτών από την κοινωνία, σε σκοτεινούς και παράξενους δρόμους και που παραπαίει αδιάκοπα ανάμεσα σε στιγμές έκστασης και σε τάσεις αυτοκαταστροφικότητας. Ζητάτε όχι απλά να σμίξετε ερωτικά με τον άλλο αλλά να διαλυθείτε, να αναλωθείτε μαζί του ! Η φύση σας κρύβει ορμητικά πάθη, ενώ σε ψυχικό επίπεδο έχετε την τάση να "ρουφήξετε", να ενσωματώσετε τον άνθρωπο που σας ενδιαφέρει και να γίνετε απόλυτο ένα μαζί του.

Η ΛΙΛΙΘ ΣΤΟ ΔΕΚΑΤΟ ΟΙΚΟ περιέχει μία ηφαιστειώδη σεξουαλικότητα που βρίσκεται, όμως, θαμμένη κάτω από παχιά στρώματα πάγου. Οι ερωτικές σας επιθυμίες έχουν ίσως καταπιεστεί και απωθηθεί στο παρελθόν από κάποιες ανασταλτικές συνθήκες που επικράτησαν γύρω σας. Έχετε, έτσι, μέσα σας απωθημένες επιθυμίες που τις κρατάτε κρυφές και που χρειάζονται τον κατάλληλο παρτενέρ αλλά και τις κατάλληλες περιστάσεις για να εκδηλωθούν. Η σεξουαλικότητας σας μπορεί να γίνει ωμή και κυνική. Ίσως σας διεγείρουν οι ισχυροί και καταξιωμένοι παρτενέρ. Με το πέρασμα των χρόνων ο ερωτισμός σας αυξάνει, αντί να μειώνεται!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2008 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ελπίδα έγραψε:
Καλημέρα. Ευχαριστώ για την κατανόησή σου σε σχέση με την χρήση μου της ιστοσελίδας. Τελικά, νομίζω ότι βρήκα πως να στέλνω τα μηνύματά μου στη σωστή θέση. Οπότε επαναλαμβάνω το ερώτημά μου (που μάλλον ήρθε στο προσωπικό σου e-mail). Η Λίλιθ και η μαύρη σελήνη είναι το ίδιο? Είμαι γεννημένη στις 19-03-65, ώρα 1.50 π.μ., στην Κοζάνη. Έχω πράγματι τη μαύρη σελήνη στον Αιγόκερο και στον πρώτο οίκο? Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Αγαπητή Ελπίδα

Καλώς ήρθες στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία!

Η Λιλίθ και η Μαύρη Σελήνη είναι το ίδιο.

Η Λιλίθ σου βρίσκεται στον Αιγόκερω, στον Πρώτο σου Οίκο.

Η ΛΙΛΙΘ ΣΤΟΝ ΑΙΓΟΚΕΡΩ περιέχει μία ηφαιστειώδη σεξουαλικότητα που βρίσκεται, όμως, θαμμένη κάτω από παχιά στρώματα πάγου. Οι ερωτικές σας επιθυμίες έχουν ίσως καταπιεστεί και απωθηθεί στο παρελθόν από κάποιες ανασταλτικές συνθήκες που επικράτησαν γύρω σας. Έχετε, έτσι, μέσα σας απωθημένες επιθυμίες που τις κρατάτε κρυφές και που χρειάζονται τον κατάλληλο παρτενέρ αλλά και τις κατάλληλες περιστάσεις για να εκδηλωθούν. Η σεξουαλικότητας σας μπορεί να γίνει ωμή και κυνική. Ίσως σας διεγείρουν οι ισχυροί και καταξιωμένοι παρτενέρ. Με το πέρασμα των χρόνων ο ερωτισμός σας αυξάνει, αντί να μειώνεται!

Η ΛΙΛΙΘ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΟΙΚΟ περιέχει κάποια πρωτόγονα, εγωιστικά και παρορμητικά στοιχεία. Κρύβετε μέσα σας έναν πολεμιστή που νιώθει πιο ερωτικά σε ατμόσφαιρες αντιπαραθέσεων, προκλήσεων και ανταγωνισμού. Θέλετε να ακολουθείτε τον δικό σας δρόμο και να έρχεστε πάντα πρώτοι! Τέτοια, ακριβώς, στοιχεία περιέχει και η σκοτεινή πλευρά της σεξουαλικότητας σας. Είναι πολύ σημαντικό για σας το στάδιο της πολιορκίας μέχρι την κατάκτηση. Η ερωτική πράξη είναι κατά κάποιον τρόπο για σας μία πολεμική σύρραξη, μία πάλη.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2008 21:36 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Μάρω μου σ'ευχαριστω εχω παθει σοκ ετσι ακριβως ειναι... :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2008 18:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα.

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Πριν 15 περίπου χρόνια κάποιος φίλος στην Βενετία μου μίλησε για την μαύρη σελήνη, μου έδωσε και κάποιες φωτοτυπίες με τη θέση της. Επίσης κάποια στιγμή με ρώτησε αν έχω κάποιο σημάδι στα πόδια και πραγματικά έχω ένα πολύ έντονο σημάδι στο πόδι από την γέννησή μου. Βρίσκεται στην αριστερή γάμπα, φαίνεται πολύ καθαρά και μοιάζει με μια μαύρη σελήνη. Μου κίνησε πάρα πολύ το ενδιαφέρον, αλλά δυστυχώς για άλλους λόγους έχασε την επαφή με αυτό το άτομο και από τότε δεν μπόρεσα να μάθω τίποτε περισσότερο!

Γι' αυτό, αν ξέρετε κάτι περισσότερο για το θέμα θα το διάβαζα με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.

Ευχαριστώ πάρα πολύ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιουν 2008 10:40 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Μήπως έχετε υπόψην κάποιο βιβλίο σχετικό με την Μαύρη Σελήνη?

Ευχαριστώ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιουν 2008 21:36 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ελπίδα έγραψε:
Μήπως έχετε υπόψην κάποιο βιβλίο σχετικό με την Μαύρη Σελήνη?

Ευχαριστώ....

Αγαπητή Ελπίδα

Δεν γνωρίζω κάποιο βιβλίο στα ελληνικά.

Αν ψάξεις στο Ιντερνέτ, μπορείς να βρεις χρήσιμες πληροφορίες, ειδικά από ξενόγλωσσες σελίδες!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Ιουν 2008 21:49 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστώ πολύ....
Θα το ψάξω αύριο - μια που εγώ ανήκω στην πρωϊνή "βάρδια"....

:-D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Σεπ 2008 14:43 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμη σε σχέση με την μαύρη Σελήνη.
Αν σε κάποιο ωροσκόπιο βρίσκεται σε σύνοδο με την Αφροδίτη και σε γωνία 120ο με την σελήνη, πως θα μπορούσε να ερμηνευτεί γι' αυτό το άτομο?
Η μαύρη σελήνη στις 0. του Ιχθύ, η Αφροδίτη στον Υδροχόο και η Σελήνη στο Ζυγό.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.... :-D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2008 18:12 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Για πέστε μου αστεράκια μου κι εμένα: λίλιθ σε σύνοδο με πλούτωνα και στον 8ο οίκο είναι επικίνδυνη; (σημειωτέον ότι είναι στην παρθένο).

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: βρειτε μου τη λιλιθ παρακαλω πολυ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Σεπ 2008 20:38 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Καλησπερα σας.
Με λένε Μαρία και είμαι νεο μελος του φορουμ σας.
θα ηθελα σας παρακαλώ πολυ να βρείτε τη λιλιθ μου.
η ημερομηνια μου ειναι : 28-06-1984 20:30 Χανιά - Κρήτης...
θα περιμένω απάντιση σας
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: βρειτε μου τη λιλιθ παρακαλω πολυ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Σεπ 2008 23:27 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Roza έγραψε:
Καλησπερα σας.
Με λένε Μαρία και είμαι νεο μελος του φορουμ σας.
θα ηθελα σας παρακαλώ πολυ να βρείτε τη λιλιθ μου.
η ημερομηνια μου ειναι : 28-06-1984 20:30 Χανιά - Κρήτης...
θα περιμένω απάντηση σας

Αγαπήτή Roza

Καλώς ήρθες στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία! Μη ξεχάσεις να μας συστηθείς στην ανάλογη ενότητα!

Η Λιλίθ σου βρίσκεται στους Ιχθείς, στον Τρίτο Οίκο σου.

Η Λιλίθ στους Ιχθείς περιέχει μία εξαιρετικά τρυφερή, ρομαντική και ονειρική σεξουαλική φύση. Η ερωτική συνεύρεση είναι για αυτή μία μεγάλη φυγή από την πραγματικότητα και αυτό το τονίζει διαμορφώνοντας κατάλληλα τον χώρο, φτιάχνοντας ατμόσφαιρες μυστικισμού, δίνοντας ένα δραματικό, θεατρικό στυλ στην ερωτική πράξη. Η όραση είναι μία κυρίαρχη αίσθηση στην περίπτωσή της και τη φροντίζει ιδιαίτερα! Συνήθως, τη διεγείρουν πιο έντονα άτομα για τα οποία νιώθει συμπόνια και λύπηση, που έχουν κάποια αδυναμία κ.λ.π.!

Η Λιλίθ στον Τρίτο Οίκο περιέχει μία τσιγγάνικη καρδιά, που δεν δίνεται σε κανέναν ιδιαίτερα αλλά αποζητάει συνέχεια καινούργιες εμπειρίες, πρόσωπα και καταστάσεις. Κατά βάθος είναι εγκεφαλική, με μία έντονη περιέργεια που ζει κάθε εμπειρία μέσα από τη διανόηση. Επίσης, είναι πολύ σημαντικό για αυτή να βρει την «αδελφή» της ψυχή και μέσα από αυτή την αναζήτηση μπορεί να αλλάζει συχνά συντρόφους.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Λιλιθ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Σεπ 2008 21:51 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγω που εχω την Μαυρη σεληνη στον Υδροχοο και στον 5ο οικο τι σημαινει? Ευχαριστω!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Σεπ 2008 10:59 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα σε όλους ..!!

Λιλίθ στον Κριό και σε οίκο 8ο ? (δεν ξέρω εμένα λίγο επιθετικός μου κάνει αυτός ο συνδυασμός .. αλλά μου αρέσει)
επίσης

Λιλίθ στον καρκίνο και σε οίκο 5ο ? εδώ δεν ξέρω καθόλου

ευχαριστώ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Λιλιθ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Οκτ 2008 01:58 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Λια Τσογκα έγραψε:
Εγω που εχω την Μαυρη σεληνη στον Υδροχοο και στον 5ο οικο τι σημαινει? Ευχαριστω!

Αγαπητή Λια Τσογκα

Η Λιλίθ στον Υδροχόο περιέχει μία έντονη σεξουαλικότητα που χαρακτηρίζεται από κάποια ριζοσπαστικά και αντισυμβατικά στοιχεία. Όταν μπαίνει στον ερωτικό στίβο απελευθερώνεται απόλυτα και αδιαφορεί ολότελα για τους κοινωνικούς κανόνες που μας υπαγορεύουν το τι είναι επιτρεπτό και το τι όχι. Για εκείνη η σεξουαλική πράξη αποτελεί μία επανάσταση απέναντι στην άχαρη και καταπιεστική μας καθημερινότητα. Δεν βάζει, λοιπόν, φραγμούς στην ερωτική της επιθυμία. Το προκαταρκτικό παιχνίδι με το σύντροφο της βασίζεται συχνά σε εγκεφαλικά στοιχεία. Από κει και πέρα αφήνεται ελεύθερη σε κάθε είδους πειραματισμό.

Η Λιλίθ στον Πέμπτο Οίκο περιέχει μία ενστικτώδη, εξαιρετικά θερμή και χωρίς περιπλοκές σεξουαλικότητα, με στοιχεία εντυπωσιασμού και επίδειξης. Είναι μία σεξουαλικότητα που χρειάζεται θαυμασμό και μεγαλοπρέπεια για να απελευθερωθεί και για να βγει στην επιφάνεια. Ένα από τα βασικά φετίχ αυτής της Λιλίθ είναι του λούσο και η πολυτέλεια, τόσο στον χώρο όσο και στην εμφάνιση του ανθρώπου που έχει επιλέξει για να μοιραστεί δίπλα του τις ιδιαίτερες στιγμές της.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Οκτ 2008 02:01 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

maria_fxa έγραψε:
Καλημέρα σε όλους ..!!

Λιλίθ στον Κριό και σε οίκο 8ο ? (δεν ξέρω εμένα λίγο επιθετικός μου κάνει αυτός ο συνδυασμός .. αλλά μου αρέσει)
επίσης

Αγαπητή maria_fxa

Η Λιλίθ στον Κριό περιέχει κάποια πρωτόγονα, εγωιστικά και παρορμητικά στοιχεία. Κρύβει μέσα της έναν πολεμιστή που νιώθει πιο ερωτικά σε ατμόσφαιρες αντιπαραθέσεων, προκλήσεων και ανταγωνισμού. Θέλει να ακολουθεί το δικό της δρόμο και να έρχεται πάντα πρώτη! Είναι πολύ σημαντικό για αυτή το στάδιο της πολιορκίας μέχρι την κατάκτηση. Η ερωτική πράξη είναι, κατά κάποιον τρόπο, μία πολεμική σύρραξη, μία πάλη.

Η Λιλίθ στον Όγδοο Οίκο περιέχει μία αχαλίνωτη, ακόρεστη και παθιασμένη σεξουαλικότητα. Μία σεξουαλικότητα που μπορεί να κινείται ακόμη και έξω από τα πλαίσια των κοινώς αποδεκτών από την κοινωνία, σε σκοτεινούς και παράξενους δρόμους. Παραπαίει αδιάκοπα ανάμεσα σε στιγμές έκστασης και σε τάσεις αυτοκαταστροφικότητας. Ζητάει, όχι απλά, να σμίξει ερωτικά με τον άλλο αλλά να διαλυθεί, να αναλωθεί μαζί του! Η φύση της κρύβει ορμητικά πάθη, ενώ σε ψυχικό επίπεδο έχει την τάση να "ρουφήξει", να ενσωματώσει τον άλλο και να γίνει απόλυτο ένα μαζί του.

Η Λιλίθ στον Καρκίνο περιέχει μία ευάλωτη, τρυφερή και παιδιάστικη σεξουαλικότητα. Το παρελθόν και τα πρώτα βιώματα στη ζωή καθοδηγούν σήμερα σε μεγάλο βαθμό την ερωτική της συμπεριφορά. Η σεξουαλικότητά της καθορίζεται με βάση κάποια πρότυπα που πηγάζουν από το οικογενειακό περιβάλλον. Το συναίσθημα είναι το κλειδί για να ελευθερωθεί ερωτικά και για να εκδηλώσει τις βαθύτερες επιθυμίες της.

Για τον Πέμπτο Οίκο, διάβασε παραπάνω!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Οκτ 2008 11:09 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Μάρω Ιωαννίδου έγραψε:
maria_fxa έγραψε:
Καλημέρα σε όλους ..!!

επίσης

Αγαπητή maria_fxa

Η Λιλίθ στον Κριό περιέχει κάποια πρωτόγονα, εγωιστικά και παρορμητικά στοιχεία. Κρύβει μέσα της έναν πολεμιστή που νιώθει πιο ερωτικά σε ατμόσφαιρες αντιπαραθέσεων, προκλήσεων και ανταγωνισμού. Θέλει να ακολουθεί το δικό της δρόμο και να έρχεται πάντα πρώτη! Είναι πολύ σημαντικό για αυτή το στάδιο της πολιορκίας μέχρι την κατάκτηση. Η ερωτική πράξη είναι, κατά κάποιον τρόπο, μία πολεμική σύρραξη, μία πάλη.

Η Λιλίθ στον Όγδοο Οίκο περιέχει μία αχαλίνωτη, ακόρεστη και παθιασμένη σεξουαλικότητα. Μία σεξουαλικότητα που μπορεί να κινείται ακόμη και έξω από τα πλαίσια των κοινώς αποδεκτών από την κοινωνία, σε σκοτεινούς και παράξενους δρόμους. Παραπαίει αδιάκοπα ανάμεσα σε στιγμές έκστασης και σε τάσεις αυτοκαταστροφικότητας. Ζητάει, όχι απλά, να σμίξει ερωτικά με τον άλλο αλλά να διαλυθεί, να αναλωθεί μαζί του! Η φύση της κρύβει ορμητικά πάθη, ενώ σε ψυχικό επίπεδο έχει την τάση να "ρουφήξει", να ενσωματώσει τον άλλο και να γίνει απόλυτο ένα μαζί του.

Η Λιλίθ στον Καρκίνο περιέχει μία ευάλωτη, τρυφερή και παιδιάστικη σεξουαλικότητα. Το παρελθόν και τα πρώτα βιώματα στη ζωή καθοδηγούν σήμερα σε μεγάλο βαθμό την ερωτική της συμπεριφορά. Η σεξουαλικότητά της καθορίζεται με βάση κάποια πρότυπα που πηγάζουν από το οικογενειακό περιβάλλον. Το συναίσθημα είναι το κλειδί για να ελευθερωθεί ερωτικά και για να εκδηλώσει τις βαθύτερες επιθυμίες της.

Για τον Πέμπτο Οίκο, διάβασε παραπάνω!

Φιλικά

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...
αξίζει να αναφέρω πως τα παραπάνω αγγίζουν σε πολύ μεγάλο βαθμό την πραγματικότητα.. πάντα μου προκαλούσε την περιέργεια το γεγονός ότι λόγω γενικότερου χαρακτήρα και οικογενειακού περιβάλλοντος είμαι παθητικό άτομο ενώ σαν σεξουαλική φύση είμαι ιδιαίτερα επιθετική

και πράγματι μια Λίλιθ στον καρκίνο με άσχημα πρώτα βιώματα εξελίσσεται ως προβληματική σεξουαλική φύση και με μια πιο συναισθηματική προσέγγιση αλλάζει εντελώς

τα παραπάνω εμπειρικά τελείως.

ευχαριστώ !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Οκτ 2008 16:04 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗ ΛΙΛΙΘ... ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? 25.10.1991 01 Κ 45..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Οκτ 2008 01:49 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

AFRODITE έγραψε:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗ ΛΙΛΙΘ... ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? 25.10.1991 01 Κ 45..

Αγαπητή AFRODITE

Η Λιλίθ σου βρίσκεται στον Αιγόκερω, στον Πέμπτο Οίκο σου.

Η ΛΙΛΙΘ ΣΤΟΝ ΑΙΓΟΚΕΡΩ περιέχει μία ηφαιστειώδη σεξουαλικότητα που βρίσκεται, όμως, θαμμένη κάτω από παχιά στρώματα πάγου. Οι ερωτικές σας επιθυμίες έχουν ίσως καταπιεστεί και απωθηθεί στο παρελθόν από κάποιες ανασταλτικές συνθήκες που επικράτησαν γύρω σας. Έχετε, έτσι, μέσα σας απωθημένες επιθυμίες που τις κρατάτε κρυφές και που χρειάζονται τον κατάλληλο παρτενέρ αλλά και τις κατάλληλες περιστάσεις για να εκδηλωθούν. Η σεξουαλικότητας σας μπορεί να γίνει ωμή και κυνική. Ίσως σας διεγείρουν οι ισχυροί και καταξιωμένοι παρτενέρ. Με το πέρασμα των χρόνων ο ερωτισμός σας αυξάνει, αντί να μειώνεται!

Η Λιλίθ στον Πέμπτο Οίκο περιέχει μία ενστικτώδη, εξαιρετικά θερμή και χωρίς περιπλοκές σεξουαλικότητα, με στοιχεία εντυπωσιασμού και επίδειξης. Είναι μία σεξουαλικότητα που χρειάζεται θαυμασμό και μεγαλοπρέπεια για να απελευθερωθεί και για να βγει στην επιφάνεια. Ένα από τα βασικά φετίχ αυτής της Λιλίθ είναι του λούσο και η πολυτέλεια, τόσο στον χώρο όσο και στην εμφάνιση του ανθρώπου που έχει επιλέξει για να μοιραστεί δίπλα του τις ιδιαίτερες στιγμές της.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Νοέμ 2008 21:55 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

14 Αυγούστου 1987, 10 κ 15, Αθήνα. :-)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Νοέμ 2008 02:20 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σας κυρία Μάρω :-)

Να υποθέσω ότι σε μια συναστρία όταν η μαύρη λίλιθ ''πέφτει'' μέσα στον 7 και 8 οίκο αντίστοιχα, θα ισχύουν επίσης παρόμοια χαρακτηριστικά με όταν η μαύρη λίλιθ ''πέφτει'' μεμονωμένα σε κάποιου τον χάρτη στον 7 (ζυγό) ή 8 (σκορπιο); Ποιος θα επηρεαστεί περισσότερο, αυτός που έχει τη λίλιθ ή αυτός που έχει τον οίκο;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Νοέμ 2008 02:23 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

...και τι σημαίνει η λίλιθ στον 7 οίκο; :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιαν 2009 20:45 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

elenixiv έγραψε:
14 Αυγούστου 1987, 10 κ 15, Αθήνα. :-)

Αγαπητέ/ή elenixiv

Μη ξεχάσεις να μας συστηθείς στην ανάλογη ενότητα.

Για να μπορέσω να σου απαντήσω χρειάζεται να μου διευκρινήσεις αν η ώρα γέννησής σου είναι πρωί ή βράδυ.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Ιαν 2009 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

darky έγραψε:
Γεια σας κυρία Μάρω :-)

Να υποθέσω ότι σε μια συναστρία όταν η μαύρη λίλιθ ''πέφτει'' μέσα στον 7 και 8 οίκο αντίστοιχα, θα ισχύουν επίσης παρόμοια χαρακτηριστικά με όταν η μαύρη λίλιθ ''πέφτει'' μεμονωμένα σε κάποιου τον χάρτη στον 7 (ζυγό) ή 8 (σκορπιο); Ποιος θα επηρεαστεί περισσότερο, αυτός που έχει τη λίλιθ ή αυτός που έχει τον οίκο;

Αγαπητέ/ή darky

Υποθέτεις σωστά!

Θα επηρεαστούν και οι δύο, γιατί οι όψεις αυτές θεωρούνται αμοιβαίες.

darky έγραψε:
...και τι σημαίνει η λίλιθ στον 7 οίκο; :roll:

Διάβασε παραπάνω, που ανέφερα αυτή την όψη.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2009 11:26 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Θα ήθελα να μάθω και εγώ την λίλιθ μου. Γεννημένη 04 - 02 - 1986 και ώρα 22.50
Αν είναι δυνατόν ένα ακόμη 30 - 10 - 1980 και ώρα 18.15 περίπου.
Θα ήθελα να μάθω και τί σημαίνουν σε συνδιασμό τα δύο
Ευχαριστώ πολύ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιουν 2009 12:20 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σας, αν μπορείτε πείτε μου και εμένα που έχω την Λίλιθ (είμαι ανάμεσα σε Ταύρο και Διδύμους, δν το έχω διασταυρώσει ακόμη).

16/01/1986, 10:50 π.μ.

Σας ευχαριστώ πολύ !! :-)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΛΙΛΙΘ, η ανεξερεύνητη και σκοτεινή σας πλευρά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2009 23:29 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Μάρω Ιωαννίδου έγραψε:
ΛΙΛΙΘ, η ανεξερεύνητη και σκοτεινή σας πλευρά…

Η Λιλίθ αντιπροσωπεύει την ανεξερεύνητη και σκοτεινή πλευρά της γυναικείας φύσης. Σχετίζεται με τις κρυφές της επιθυμίες, τα απωθημένα της και τη σεξουαλικότητά της. Η Λιλίθ είναι η γυναίκα που στέκεται ισότιμα απέναντι στον άντρα και που δεν εξαρτάται από αυτόν. Είναι η γυναίκα που απελευθερώνει τα ένστικτα της, όπως οι ιέρειες της Μεγάλης Θεάς στην αρχαιότητα. Αστρολογικά η Λιλίθ είναι ένα άυλο, μαθηματικό σημείο που σχετίζεται με την τροχιά της Σελήνης και που αλλάζει ζώδιο κάθε εννέα περίπου μήνες.

Η Λιλίθ είναι μία παράξενη οντότητα που μας μαγεύει μέσα από τα βάθη των αιώνων, από τη χαραυγή της ιστορίας του ανθρώπινου γένους. Στους ιερούς κώδικες του Ταλμούδ αναφέρεται ότι η πρώτη γυναίκα που έπλασε ο Θεός και έβαλε στο πλάι του Αδάμ ήταν η Λιλίθ και όχι η Εύα ! Η Λιλίθ, όμως, απαιτούσε διαρκώς ίδια δικαιώματα με τον Αδάμ. Μία μέρα που ο Αδάμ προσπάθησε με τη βία να καθυποτάξει τη Λιλίθ εκείνη ψιθύρισε το ιερό όνομα του Θεού, αιωρήθηκε ξαφνικά στον αέρα και τον εγκατέλειψε. Ο Αδάμ ζήτησε τη βοήθεια του Θεού για να φέρει τη γυναίκα του πίσω. Ο Θεός έστειλε τρεις αγγέλους που έψαξαν παντού και κάποτε τη βρήκαν. Ήταν, όμως, πια πολύ αργά. Η Λιλίθ είχε ζευγαρώσει με όλους τους δαίμονες και τα πνεύματα των νερών και γεννούσε εκατό δαιμόνια την ημέρα.

Ο Θεός τότε την τιμώρησε διατάσσοντας την εκτέλεση των παιδιών της. Ο Θεός για να παρηγορήσει τον Αδάμ του έπλασε μία άλλη γυναίκα, περισσότερο υποτακτική, την Εύα. Σε μία, όμως, σκοτεινή γωνιά παραμονεύει ακόμη η Λιλίθ, διψασμένη για εκδίκηση. Σύμφωνα με τους θρύλους, η Λιλίθ όταν συναντούσε νεογέννητα στην κούνια τους τα έπνιγε ενώ όταν ξεμονάχιαζε κάποιον άντρα τυλιγόταν πάνω του σε ένα αισθησιακό, μοιραίο, θανατηφόρο αγκάλιασμα.

Γράψτε την ημερομηνία, την ώρα και τον τόπο γέννησής σας για βρούμε τη Λιλίθ σας!

εγω ειμαι γεννημενη στην Θεσ/νικη στις 26/4/1983 στις 11:30 το βραδυ
κι ο γιος μου στις 5/9/2008 κ ωρα 17:10 στην θεσ/νικη τι εχετε να μας πειτε που πρεπει να ξερουμε?

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 52 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: