ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ!

Παιδιά είμαστε της γης και του αστερόεντος ουρανού... Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία!

Καλώς ήρθατε στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία! Ας ταξιδέψουμε όλοι μαζί στο μαγικό κόσμο των άστρων!!!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 64 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Ποιος είναι ο Ωροσκόπος σας;
Κριός 6%  6%  [ 5 ]
Ταύρος 5%  5%  [ 4 ]
Δίδυμοι 5%  5%  [ 4 ]
Καρκίνος 13%  13%  [ 10 ]
Λέων 11%  11%  [ 9 ]
Παρθένος 8%  8%  [ 6 ]
Ζυγός 6%  6%  [ 5 ]
Σκορπιός 23%  23%  [ 18 ]
Τοξότης 10%  10%  [ 8 ]
Αιγόκερως 6%  6%  [ 5 ]
Υδροχόος 6%  6%  [ 5 ]
Ιχθείς 1%  1%  [ 1 ]
Σύνολο ψήφων : 80
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ο ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 17:13 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ο ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ!

Ο Ωροσκόπος μας θεωρείται η μάσκα μας, τα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά, οι οικογενειακές και οι καρμικές μας καταβολές.

Ο Ωροσκόπος μας είναι η μάσκα μας, αυτό, δηλαδή, που εκπέμπουμε προς τα έξω, αυτό που βλέπουν, σαν πρώτη εντύπωση, οι άλλοι για μας! Τα υπόλοιπα στοιχεία στο ωροσκόπιό μας, είναι στοιχεία του χαρακτήρα μας. Θα σας δώσω ένα παράδειγμα:

Όταν θα μπούμε σε κάποιο χώρο αυτό που βλέπουν πρώτα οι άλλοι είναι ο Ωροσκόπος μας.

Όταν καθίσουμε σε ένα τραπέζι με φίλους αυτό που φαίνεται είναι το ζώδιό μας.

Και όταν ζεσταθούμε συναισθηματικά, με μία φιλική συζήτηση κ.λ.π. αυτό που φαίνεται είναι η Σελήνη μας.

Υπάρχουν μελετητές της Αστρολογίας που θεωρούν τον Ωροσκόπο εξ ίσου σημαντικό με τον Ήλιο μας.

Επάνω σε αυτό θα έλεγα πως σαν καρμικό σημείο σηματοδοτεί το σύνολο των ενσαρκώσεών μας. Θα σας δώσω ένα άλλο παράδειγμα:

Αν βάλετε σε ένα κομπιούτερ τα πρόσωπα όλων των ενσαρκώσεών μας, είναι πολύ πιθανό να βγάλει το τωρινό μας πρόσωπο! Έτσι και με το χαρακτήρα μας. Ο Ωροσκόπος μας δείχνει τη διαμορφωμένη μας προσωπικότητα, μέσα από τις εμπειρίες που έχουμε ζήσει ή τα μαθήματα που έχουμε πάρει από τις προηγούμενες ζωές μας.

Γράψτε την ημερομηνία, την ώρα και τον τόπο γέννησής σας για βρούμε τον Ωροσκόπο σας!

Ο πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάσταχτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Μάιος 2008 21:03 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Ο Ωροσκόπος μου είναι ο Ταύρος!

Μάλλον... στις προηγούμενες ζωές μου... καλοπερνούσα!!!!! :-D :-D :-D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Ιουν 2008 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Εμένα δηλαδή που ο ωροσκόπος μου είναι καρκίνος τι μας δείχνει για τις προηγούμενες ζωές μου;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Ιουν 2008 00:16 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Natalia Dimale έγραψε:
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Εμένα δηλαδή που ο ωροσκόπος μου είναι καρκίνος τι μας δείχνει για τις προηγούμενες ζωές μου;

Δείχνει... ότι είναι πιθανό να έχεις ζήσει σε μία περίοδο μητριαρχίας, να ήσουν δημοφιλής και αγαπητή στο περιβάλλον σου και να έχεις υπάρξει ιστορικός, ξενοδόχος, εστιάτορας κ.α.

Φιλικά

Ο πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάσταχτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Ιουν 2008 10:16 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Dear site admin, a 1000 thanks!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Ιουν 2008 11:05 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Ο δικός μου ωροσκόπος είναι Αιγόκερως. Έχω ακούσει ότι είναι από τους χειρότερους ωροσκόπους. Γενικώς, βέβαια, δεν έχω στοιχεία Αιγόκερου, με εξαίρεση την μελαγχολία που με πιάνει κατα καιρούς και την σοβαρότητα που έχω όταν πρωτογνωρίζω κάποιους ανθρώπους (αν και Ζυγός).

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Ιουν 2008 14:13 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

dd77 έγραψε:
Ο δικός μου ωροσκόπος είναι Αιγόκερως. Έχω ακούσει ότι είναι από τους χειρότερους ωροσκόπους. Γενικώς, βέβαια, δεν έχω στοιχεία Αιγόκερου, με εξαίρεση την μελαγχολία που με πιάνει κατα καιρούς και την σοβαρότητα που έχω όταν πρωτογνωρίζω κάποιους ανθρώπους (αν και Ζυγός).

Αγαπητή dd77

Αυτός είναι ένας από τους κυριότερους λόγους που δημιουργήθηκε αυτή η σελίδα, όπως και η δική μου! Για να δώσουμε φως στον σκοταδισμό και την παραπληροφόρηση που υπάρχει στο χώρο της Αστρολογίας στην Ελλάδα!

Σε καμία περίπτωση ο Ωροσκόπος αυτός είναι από τους χειρότερους που υπάρχει. Το αντίθετο, μάλιστα!

Ο Ωροσκόπος Αιγόκερος "εκπέμπει" μία εικόνα ενός σοβαρού, μετρημένου και φιλόδοξου ανθρώπου. Δείχνει να είναι υπομονετικός, αποφασιστικός, πειθαρχημένος και συγκροτημένος. Παράλληλα δείχνει ένα άτομο προσεκτικό, που δεν "ανοίγεται" εύκολα και δεν εκδηλώνει άμεσα τα συναισθήματά του στους άλλους. Συνήθως γίνεται ευνοϊκά αποδεκτός σε επαγγελματικά περιβάλλοντα, όπου περνάει μία εικόνα κύρους και κερδίζει την εκτίμηση και τον σεβασμό των άλλων.

Στην καρμική Αστρολογία δείχνει ότι το άτομο είναι μία γηραιά ψυχή, που είχε αφήσει στο στίγμα της στη γη!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2008 07:19 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Κυρία Μάρω,

Σας ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις σας σχετικά με το θέμα του ωροσκόπου. Είχα διαβάσει ότι είναι από τους χειρότερους ωροσκόπους. Ωστόσο, αν και όντως δείχνω σοβαρή, επιφυλακτική και συνεσταλμένη, δεν είμαι ιδιαίτερα φιλόδοξη, ούτε δίνω μεγαλύτερη έμφαση στα επαγγελματικά μου. Φαντάζομαι πως σε αυτό επηρεάζουν άλλες παράμετροι του γενέθλιου χάρτη (π.χ. έχω Σεληνη στους Ιχθύς). Πέραν των επαγγελματικών, πώς επηρεάζει ένας ωροσκόπος στον Αιγόκερο τις διαπροσωπικές σχέσεις ενός ατόμου?

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιουν 2008 00:17 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

dd77 έγραψε:
Κυρία Μάρω,

Σας ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις σας σχετικά με το θέμα του ωροσκόπου. Είχα διαβάσει ότι είναι από τους χειρότερους ωροσκόπους. Ωστόσο, αν και όντως δείχνω σοβαρή, επιφυλακτική και συνεσταλμένη, δεν είμαι ιδιαίτερα φιλόδοξη, ούτε δίνω μεγαλύτερη έμφαση στα επαγγελματικά μου. Φαντάζομαι πως σε αυτό επηρεάζουν άλλες παράμετροι του γενέθλιου χάρτη (π.χ. έχω Σεληνη στους Ιχθύς). Πέραν των επαγγελματικών, πώς επηρεάζει ένας ωροσκόπος στον Αιγόκερο τις διαπροσωπικές σχέσεις ενός ατόμου?

Αγαπητή dd77

Όπως ανέφερα και στην αρχική μου δημοσίευση, ο Ωροσκόπος μας είναι η "μάσκα" μας, τα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά, δηλαδή η πρώτη εντύπωση που προβάλουμε στους άλλους.

Άρα, μετά την πρώτη εντύπωση, σημαντικό ρόλο παίζουν τα υπόλοιπα στοιχεία του ωροσκοπίου και οι όψεις που σχηματίζονται σε μία Συναστρία, για να έρθουμε πιο κοντά και για να ζεσταθούμε ψυχικά.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιουν 2008 22:31 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

καλησπερα (και παλι!!) τι σημαινει ο ωροσκοπος τοξοτης?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιουν 2008 22:44 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

mary*cap έγραψε:
καλησπερα (και παλι!!) τι σημαινει ο ωροσκοπος τοξοτης?

Αγαπητή mary*cap

Ο Ωροσκόπος Τοξότης έχει, γενικά, ευγενικά χαρακτηριστικά και εκπέμπει ίσως έναν αέρα ανθρώπου μορφωμένου, καλλιεργημένου και αριστοκράτη. Δείχνει αισιόδοξος, ευχάριστος, ανεξάρτητος και εύκολα προσιτός στους άλλους. Παράλληλα δείχνει ευπροσάρμοστος, ατίθασος, ιδεολόγος με χιούμορ και ανοιχτό μυαλό. Ο Ωροσκόπος αυτός κάνει, συνήθως, το άτομο να φαίνεται πληθωρικό, πρόσχαρο, έντιμο και ειλικρινές.

Στην καρμική Αστρολογία δείχνει ότι το άτομο είναι πιθανό να έχει υπάρξει φιλόσοφος, ιερέας - ιέρεια, λόγιος, εξευρενητής ή ταξιδευτής.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Ιουν 2008 10:20 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

ευχαριστω πολυ Μαρω για τις πληροφοριες!! ισχυουν ολα αυτα που ειπες.
το γεγονος οτι εχω και τον ποσειδωνα πανω στον ωροσκοπο μου σημαινει οτι μου αρεσει η προσφορα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Ιουν 2008 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

mary*cap έγραψε:
ευχαριστω πολυ Μαρω για τις πληροφοριες!! ισχυουν ολα αυτα που ειπες.
το γεγονος οτι εχω και τον ποσειδωνα πανω στον ωροσκοπο μου σημαινει οτι μου αρεσει η προσφορα?

Σημαίνει... ότι ο Ωροσκόπος σου "χρωματίζεται" και από το ζώδιο των Ιχθύων!

Στην καρμική Αστρολογία δείχνει ότι το άτομο είναι πιθανό να είχε θυσιαστεί για τα ιδανικά του και τις ιδέες του ή να είχε προσφέρει προς το κοινωνικό σύνολο.

Αυτό, συνεχίζεται και στην τωρινή σου ενσάρκωση!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2008 00:25 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας κυρια Μαρω. Θα ηθελα να σας ρωτησω... Ο ωροσκοπος Σκορπιος τι σημαινει..? Εχω ακουσει τα χειροτερα για τους Σκορπιους.. Ειμαι Ταυρος και εχω την Σεληνη κ την Αφροδιτη μου στον Καρκινο.. :roll:

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2008 00:56 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Despina έγραψε:
Γεια σας κυρια Μαρω. Θα ηθελα να σας ρωτησω... Ο ωροσκοπος Σκορπιος τι σημαινει..? Εχω ακουσει τα χειροτερα για τους Σκορπιους.. Ειμαι Ταυρος και εχω την Σεληνη κ την Αφροδιτη μου στον Καρκινο.. :roll:

Αγαπητή Despina

Ο Ωροσκόπος Σκορπιός "εκπέμπει" μία μοιραία, μυστηριώδη και διεισδυτική εικόνα. Χωρίς να δηλώνει έντονα την παρουσία του, δείχνει να είναι δυνατός, διαισθητικός, ερωτικός και καλός ψυχολόγος. Οι άλλοι ίσως τον βλέπουν σαν έναν ισχυρό αντίπαλο και έτσι ίσως να μην νιώθουν ιδιαίτερα άνετα μαζί του. Ο Ωροσκόπος Σκορπιός δίνει μάλλον σκούρα χαρακτηριστικά και ένα ύφος που από μακριά φαίνεται διαπεραστικό.

Στην καρμική Αστρολογία δείχνει ότι το άτομο είναι πιθανό να έχει υπάρξει αλχημιστής, ερευνητής, μυστικοσύμβουλος, γιατρός, τοκογλύφος ή ιερομάντης.

Φιλικα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Με ωροσκόπο Λέων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Ιουν 2008 04:05 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Εχω ωροσκόπο Λέοντα αλλά, η ακμή του πρώτου οίκου είναι δυο μοίρες πριν το ζώδιο της Παρθένου.

Τι σημαίνει; Είμαι και Λέων και Παρθένος ; Ούτως ή αλλέως έχω Σελήνη στην Παρθένο.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιά ζώδιο υπερισχύει.

Μάλλον η Παρθένος!!! Δική μου ερμηνεία. Έτσι είναι καλή μου Μάρω;

Ευχαριστώ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Με ωροσκόπο Λέων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Ιουν 2008 16:16 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Σαββίνα έγραψε:
Εχω ωροσκόπο Λέοντα αλλά, η ακμή του πρώτου οίκου είναι δυο μοίρες πριν το ζώδιο της Παρθένου.

Τι σημαίνει; Είμαι και Λέων και Παρθένος ; Ούτως ή αλλέως έχω Σελήνη στην Παρθένο.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιά ζώδιο υπερισχύει.

Μάλλον η Παρθένος!!! Δική μου ερμηνεία. Έτσι είναι καλή μου Μάρω;

Ευχαριστώ!

Αγαπητή Σαββίνα

Είτε ένα αστρολογικό στοιχείο βρίσκεται στην 0 μοίρα, είτε στην 30 μας επηρεάζει κανονικά!

Στο θέμα του Ωροσκόπου, όταν υπάρχει μικρή απόκλιση μεταξύ δύο ζωδίων, δεν είμαστε σίγουροι ποιος είναι τελικά ο Ωροσκόπος μας, γιατί δε γνωρίζουμε απόλυτα την ακριβή ώρα γέννησής μας, ειδικά όταν έχει να κάνει με λεπτά.

Στη δική σου περίπτωση, θα το καταλάβεις από τα εξωτερικά σου χαρακτηριστικά. Η εμφάνισή σου μοιάζει περισσότερο με αυτή του Λέοντα ή της Παρθένου;

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιούλ 2008 00:23 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Καλησπερα! Εγω που ειμαι ιχθεις με ωροσκοπο κριο? Ο κριος γενικα πως ειναι σαν ωροσκοπος? Δεν ακουω και τα καλυτερα για τους Κριους :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιούλ 2008 01:26 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

lydia έγραψε:
Καλησπερα! Εγω που ειμαι ιχθεις με ωροσκοπο κριο? Ο κριος γενικα πως ειναι σαν ωροσκοπος? Δεν ακουω και τα καλυτερα για τους Κριους :oops:

Αγαπητή lydia

Για τον Ωροσκόπο υπάρχει ανάλογο θέμα στον ιστό "ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ".

Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά:

http://astro.getforum.org/forum/viewtopic.php?t=300

Επίσης, εκεί θα βρεις και άλλα θέματα που θα σε ενδιαφέρουν!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Ιούλ 2008 23:17 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Παρθένος με ωροσκόπο Σκορπιό! :shock:
Τσίριξε κανείς???

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Αύγ 2008 14:53 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Έχω ωροσκόπο καρκίνο σε σύνοδο όμως με ήλιο και ερμή (που είναι στο ζώδιο του καρκινου). Ο ερμής απεχει 2 μοιρες απο ωροσκόπο και ο ηλιος 6 μοιρες. Ομως εμφανισιακα εχω χρώματα λιονταριού!! παρόλο που ο ερμης ειναι πιο κοντα στον ωροσκόπο μου. Έχω διαβάσει οτι επειδή ειναι ερμαφρόδιτος δεν έχει επιρροή πάνω στον ωροσκόπο. Άρα μόνο ο ήλιος με επηρεάζει? για αυτο και τα λιονταρισια χαρακτηριστικα?

ερμής και ηλιος στον ωροσκόπο κοντά τι σημαινουν καρμικά Κα Μαρω? Πείτε μου και εμενα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Αύγ 2008 00:54 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

slphg έγραψε:
Έχω ωροσκόπο καρκίνο σε σύνοδο όμως με ήλιο και ερμή (που είναι στο ζώδιο του καρκινου). Ο ερμής απεχει 2 μοιρες απο ωροσκόπο και ο ηλιος 6 μοιρες. Ομως εμφανισιακα εχω χρώματα λιονταριού!! παρόλο που ο ερμης ειναι πιο κοντα στον ωροσκόπο μου. Έχω διαβάσει οτι επειδή ειναι ερμαφρόδιτος δεν έχει επιρροή πάνω στον ωροσκόπο. Άρα μόνο ο ήλιος με επηρεάζει? για αυτο και τα λιονταρισια χαρακτηριστικα?

ερμής και ηλιος στον ωροσκόπο κοντά τι σημαινουν καρμικά Κα Μαρω? Πείτε μου και εμενα.

Αγαπητέ slphg

Ο Ερμής και βέβαια έχει επιρροή στον Ωροσκόπο! Δίνει, συνήθως, νεανικά χαρακτηριστικά και κάνει τα άτομα να δείχνουν επικοινωνιακά.

Τώρα, αν δείχνεις περισσότερο Λέων, αυτό οφείλεται στο ότι ο Ήλιος είναι πιο ισχυρός, επειδή είναι Φως.

Ο Ήλιος σε στενή όψη με τον Ωροσκόπο δείχνει ότι σε προηγούμενες ενσαρκώσεις μας είναι πιθανό να έχουμε υπάρξει βασιλείς, ηγέτες, καλλιτέχνες και παιδαγωγοί.

Ο Ερμής σε στενή όψη με τον Ωροσκόπο δείχνει ότι σε προηγούμενες ενσαρκώσεις μας είναι πιθανό να έχουμε υπάρξει λόγιοι, συγγραφείς ή να είχαμε ζήσει σε νομάδες.

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Αύγ 2008 03:10 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Μάρω Ιωαννίδου έγραψε:
Αγαπητέ slphg

Ο Ερμής και βέβαια έχει επιρροή στον Ωροσκόπο! Δίνει, συνήθως, νεανικά χαρακτηριστικά και κάνει τα άτομα να δείχνουν επικοινωνιακά.

Τώρα, αν δείχνεις περισσότερο Λέων, αυτό οφείλεται στο ότι ο Ήλιος είναι πιο ισχυρός, επειδή είναι Φως.

Ο Ήλιος σε στενή όψη με τον Ωροσκόπο δείχνει ότι σε προηγούμενες ενσαρκώσεις μας είναι πιθανό να έχουμε υπάρξει βασιλείς, ηγέτες, καλλιτέχνες και παιδαγωγοί.

Ο Ερμής σε στενή όψη με τον Ωροσκόπο δείχνει ότι σε προηγούμενες ενσαρκώσεις μας είναι πιθανό να έχουμε υπάρξει λόγιοι, συγγραφείς ή να είχαμε ζήσει σε νομάδες.

Φιλικά

Ευχαριστώ πολυ για τις ερμηνειες σας!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Αύγ 2008 20:08 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Παρθένος με Ωροσκόπο Ζυγό :-D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Αύγ 2008 23:02 
Χωρίς σύνδεση
Επόπτης
Επόπτης
Άβαταρ μέλους

IZAMPELLA έγραψε:
Καλησπερα σας ειμαι η ΙΖΑΜΠΕΛΛΑ ειμαι ιχθυς και ασχολουμαι λιγακι με την αστρολογια προσπαθω να μαθω τον ωροσκοπο μου γιατι αλλοι αστρολογοι μου λενε οτι ειμαι σκορπιος και αλλοι τοξοτης παρακαλω γεννηθηκα στις 1 ΜΑΡΤΙΟΥ 1959 στην ΑΘΗΝΑ και ώρα 12.15 τα μεσανυχτα ξημερώματα κυριακης.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Αύγ 2008 16:57 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

IZAMPELLA έγραψε:
Καλησπερα σας ειμαι η ΙΖΑΜΠΕΛΛΑ ειμαι ιχθυς και ασχολουμαι λιγακι με την αστρολογια προσπαθω να μαθω τον ωροσκοπο μου γιατι αλλοι αστρολογοι μου λενε οτι ειμαι σκορπιος και αλλοι τοξοτης παρακαλω γεννηθηκα στις 1 ΜΑΡΤΙΟΥ 1959 στην ΑΘΗΝΑ και ώρα 12.15 τα μεσανυχτα ξημερώματα κυριακης.

Έχεις ωροσκόπο στις 22 μοίρες και 45 δέκατα του ζωδίου του Σκορπιού.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: hello
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 01 Σεπ 2008 10:27 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

είμαι τοξότης με ωροσκοπο παρθένο (μοίρες 01' 36 αν βλέπω σωστά) γεννημένη στις 02/12/1975 23,20 στο Κιλκίς

τελικά εμείς με ωροσκόπο παρθένο αποτελούμε βάση της ψηφοφορίας το 4% από τους πιο λίγους. Αυτό είναι για καλό ή κακό ? :-? :roll:
πάντως έτσι όπως το ένοιωθα εγώ πάντα είναι σαν να είμαι δύο διαφορετικοί άνθωποι σε ένα σώμα......

υγ. ζητώ απάντηση από τους ειδικούς.. η μαμά μου μου λέει πως δεν θυμάται ακριβώς αν είμαι γεννημένη στις 23,20 ή στις 23,30 παίζει κάποιο ρόλο αυτή η διαφορά των 10 λεπτών? αλλάζει κάτι ?

φιλιά καλό μήνα σε όλους

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: hello
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 04 Σεπ 2008 22:38 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

maria_fxa έγραψε:
τελικά εμείς με ωροσκόπο παρθένο αποτελούμε βάση της ψηφοφορίας το 4% από τους πιο λίγους. Αυτό είναι για καλό ή κακό ? :-? :roll:
πάντως έτσι όπως το ένοιωθα εγώ πάντα είναι σαν να είμαι δύο διαφορετικοί άνθωποι σε ένα σώμα......

Αγαπητή maria_fxa

Αυτό δεν οφείλεται στον Ωροσκόπο σου... αλλά στο ότι είσαι μία ισχυρή Καρκίνος και Ιχθείς!

Είσαι ισχυρή Καρκίνος, γιατί και ο Ήλιος σου και η Σελήνη σου "πέφτουν" στον Τέταρτο Οίκο σου, τον Οίκο του Καρκίνου και ο Ήλιος σου κάνει στενή όψη με τη Σελήνη σου, η οποία είναι κυβερνήτης του Καρκίνου.

Είσαι ισχυρή Ιχθείς, γιατί και ο Ήλιος σου και η Σελήνη σου κάνουν στενή όψη με τον Ποσειδώνα σου, τον κυβερνήτη των Ιχθύων.

maria_fxa έγραψε:
υγ. ζητώ απάντηση από τους ειδικούς.. η μαμά μου μου λέει πως δεν θυμάται ακριβώς αν είμαι γεννημένη στις 23,20 ή στις 23,30 παίζει κάποιο ρόλο αυτή η διαφορά των 10 λεπτών? αλλάζει κάτι ?

Η διαφορά αυτή δεν παίζει κανέναν ρόλο!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Σεπ 2008 17:49 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Ωροσκόπος στις 0.18 του Αιγόκερω. Προφανώς πρέπει να το πληρωσω ...ακριβά!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Σεπ 2008 23:58 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

meliana έγραψε:
Ωροσκόπος στις 0.18 του Αιγόκερω. Προφανώς πρέπει να το πληρωσω ...ακριβά!!!

Μια χαρά είναι ο Ωροσκόπος Αιγόκερως! :-D :-D :-D

Προβάλει μία εικόνα ενός ανθρώπου κύρους, κοινωνικά ή επαγγελματικά καταξιωμένου!

Φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 64 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: