ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ!

Παιδιά είμαστε της γης και του αστερόεντος ουρανού... Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία!

Καλώς ήρθατε στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία! Ας ταξιδέψουμε όλοι μαζί στο μαγικό κόσμο των άστρων!!!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 7 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2007 21:28 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Τι είναι η ψυχή;;;

'Ολοι πρέπει να γνωρίζουμε ότι ψυχή είναι ενέργεια που κινεί το σώμα... Το σωμα είναι απλα ένα <<προσωρινό ρουχο >> της ψυχης, που σιγα, σιγα με τα χρονια καταστρεφεται..

Τι είναι το ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ;;;

'Οταν η ψυχή «ταξιδεύει» προσωρινα εξω από το σωμα... Ναι, ναι μη σας ξαφνιαζει... Αυτό γινεται κάθε φορά (όπως λενε) που κανουμε νανακια πολύ, πολύ βαθια... βρισκομαστε δηλαδη σε κατασταση rem. Υπαρχει κατι σαν αορατη συνδεση, σαν αορατη αλυσιδα που κραταει ψυχουλα και σωμα ενωμενα κατά τη διαρκεια που συμβαινει το <<ταξιδι>>...
Αν ενας ξαφνικος θορυβος η κατι άλλο μας ξυπνησει, νοιωθουμε βαρια και την καρδια μας να κτυπαει γρηγορα... Αυτό συμβαινει γιατι η ψυχη γυριζει πισω στο σωμα αποτομα, βιαια και όχι ομαλα όπως πρεπει να γινεται και όπως γινεται συνηθως... ετσι το σωμα παθαινει καποιο σοκ και θελει λιγο χρονο για να συνελθει και να μπορεσει να κινηθει...

Όταν λοιπον κατά τη διαρκεια του <<ταξιδιου>> ξυπνησουμε ξαφνικα, αυτη η <<αορατη συνδεση η αορατη αλυσιδα>> που σας εγραψα πιο πανω, τραβαει αποτομα την ψυχη πισω στο σωμα για να το προστατευσει από τυχον κινδυνο...

Όλα οσα βλεπει η ψυχη εκει που πηγαινει κατά το ταξιδι, μενουν σαν καταγραφες στο υποσυνειδητο... αλλοι θυμουνται, αρκετα πραγματα από αυτες, αλλοι ελαχιστα και αλλοι καθολου…

Σας περιγραφω σαν παραδειγμα μια εμπειρια μου...

Μερικους μηνες πισω από το σημερα.. Πεφτω για υπνο κατά τις 23.30 και μετα από 48 ωρες αυπνιας... βλεπω τον εαυτο μου να κοιμαται... βλεπω το δωματιο μου... περναω μεσα από τον τοιχο του!!!!!!!!!! Πηγαινω στην κρεβατοκάμαρα των γονιών μου ..τους βλεπω.. πηγαίνω στην κουζινα, στο σαλονι, γυριζω σε ολο το σπιτι.. παντα πολύ γρηγορα και μεσα από τους τοιχους.. με ταχυτητα βρισκομαι και βλεπω από ψηλα την εθνικη οδο.. σε κλασματα δευτερολεπτου ειμαι στο χωριο μου.. σ ένα ορεινο χωριο της Μανης.. 750m περιπου υψομετρο.. βλεπω το σπιτι που φτιαχνω.. ..σε δευτερολεπτα βρισκομαι στη Σπαρτη πανω από το Νοσοκομειο οπου ειχε νοσηλευτει ο μπαμπας μου για καποιο χρονικο διαστημα.. μπαινω μεσα.. περναω με ταχυτητα από τους τοιχους.. βλεπω τους ασθενεις, τις νοσοκομες..

Φευγω παλι με ταχυτητα που δεν την καταλαβαινα, δεν την ενοιωθα αλλα εβλεπα το χιλιομετρο να το σκιζω που λενε... ξαφνικα ξυπναω τρομαγμενη.. ένας νταλικερης κορναρει με την ντουντουκα εξω από το σπιτι... τοσο δυνατα, μα τοοοοσο δυνατα... με το ξυπνημα λοιπον νοιωθω την καρδια μου να κτυπαει αγριεμενα και πολυ, πολυ, πολυ γρηγορα..
δεν την ειχα ξανανοιωσει ετσι... σαν να πηγεναι να σπασει...

Μηπως τελικα είναι και λιγο επικίνδυνα για ορισμενους ανθρωπους;;;;
Αν το καλοσκεφτουμε, ποτε δεν ξερουμε τι μπορει να συμβει κατά τη διαρκεια του <<ταξιδιου>> η μετα στο αποτομο ξυπνημα..
αν καποιος εχει προβλημα καρδιας η κατι άλλο και δεν το γνωριζει;;;;

:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 17 Ιουν 2008 02:56 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Πολύ όμορφη η δημοσίευση σου αγαπητή μου φίλη!

Έχω παρατηρήσει πολλές φορές στον ύπνο μου ότι "προσγειώνομαι" απότομα σε κατάσταση συνειδητού - ασυνειδήτου και ξυπνάω!

Μακάρι να ζήσω και τη δική σου εμπειρία....

Θα ήταν συναρπαστικό!!!!!

Υ.Γ. Πολύ όμορφο το Avatar σου, το ψήφισα κιόλας! :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2008 14:01 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Όλο αυτό που περιέγραψες παραπάνω εσύ μπορεί να το έζησες στον ύπνο σου αλλά όταν "αυτοσυγκεντρωθείς" και όλες οι αισθήσεις και σκέψεις επιστέψουν από "ρούχο-σώμα" σε εκείνο το γαλάζιο-μπλε-λευκό φως (τρίτο μάτι) μπορείς να ελέγξεις την διαδρομή της ψυχής έξω από το σώμα, να αντιληφθείς τις κραυγές άλλων ψυχών και να επιστρέψεις στο σώμα.

Βαθμός επικινδυνότητας: ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ

"μην το δοκιμάσετε μόνοι σπίτι"...... κάπως έτσι

υπάρχουν αναρθμιτες περιπτώσεις που δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο σώμα ενώ το έβλεπαν, έμειναν φυτά και σε αυτή την κατάσταση μέχρι που πέθαναν.

Κάπιοι λένε (χωρίς να ξέρω) ότι η νεκρανάσταση οφείλεται στην αρχική αυτή αδυναμία της ψυχής να φορέσει το "ρούχο" ξανά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιουν 2008 02:28 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

snooky έγραψε:
Όλο αυτό που περιέγραψες παραπάνω εσύ μπορεί να το έζησες στον ύπνο σου αλλά όταν "αυτοσυγκεντρωθείς" και όλες οι αισθήσεις και σκέψεις επιστέψουν από "ρούχο-σώμα" σε εκείνο το γαλάζιο-μπλε-λευκό φως (τρίτο μάτι) μπορείς να ελέγξεις την διαδρομή της ψυχής έξω από το σώμα, να αντιληφθείς τις κραυγές άλλων ψυχών και να επιστρέψεις στο σώμα.

Βαθμός επικινδυνότητας: ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ

"μην το δοκιμάσετε μόνοι σπίτι"...... κάπως έτσι

υπάρχουν αναρθμιτες περιπτώσεις που δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο σώμα ενώ το έβλεπαν, έμειναν φυτά και σε αυτή την κατάσταση μέχρι που πέθαναν.

Κάπιοι λένε (χωρίς να ξέρω) ότι η νεκρανάσταση οφείλεται στην αρχική αυτή αδυναμία της ψυχής να φορέσει το "ρούχο" ξανά.

Συμφωνώ απόλυτα!!!

Πιστεύω ότι το αστρικό ταξίδι είναι άκρως επικίνδυνο!

Αν και ασχολούμαι πολλά χρόνια με την πνευματική αναζήτηση, η εσωτερική μου φωνή μου έχει πει να μην το δοκιμάσω...

Όχι μόνο γι' αυτό που αναφέρεις καλέ/ή μου φίλε/η, αλλά γιατί πολλές φορές η ίδια η ψυχή νιώθει τόσο καλά εκεί έξω που δεν επιθυμεί να επιστρέψει...

Επίσης, ποτέ δε γνωρίζεις τι μπορεί να συναντήσεις εκεί έξω... ας μη ξεχνάμε πως η γη βρίσκεται σε ένα χαμηλό επίπεδο εξέλιξης... άρα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Ιουν 2008 11:32 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

(έτσι για να ξέρεις... είμαι κοριτσάκι :-D )

υπάρχει κάπου μέσα στο forum που μπορώ να διαβάσω για τα επίπεδα?
είχα ένα βιβλίο μικρή αλλά δεν ξέρω τι απέγινε.

Ευχαριστώ πολύ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Ιουν 2008 23:30 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

snooky έγραψε:
(έτσι για να ξέρεις... είμαι κοριτσάκι :-D )

υπάρχει κάπου μέσα στο forum που μπορώ να διαβάσω για τα επίπεδα?
είχα ένα βιβλίο μικρή αλλά δεν ξέρω τι απέγινε.

Ευχαριστώ πολύ

Καλή μου φίλη... (κοριτσάκι...!!!) :-D :-D :-D

Η σελίδα είναι καινούργια και πιστεύω πως σιγά - σιγά θα αναρτηθούν ανάλογα θέματα.

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ: http://nebesnyel.forumup.com/ (θα βρεις και εκεί ενδιαφέροντα θέματα)!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Μάιος 2019 01:06 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ!

Αστρικό ταξίδι! Όνειρο ή πραγματικότητα; Μόνο η ψυχή μας το γνωρίζει...

Ο πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάσταχτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 7 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: