ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ!

Παιδιά είμαστε της γης και του αστερόεντος ουρανού... Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία!

Καλώς ήρθατε στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία! Ας ταξιδέψουμε όλοι μαζί στο μαγικό κόσμο των άστρων!!!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΒΑΜΠΙΡ!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Μάιος 2010 21:07 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΒΑΜΠΙΡ!

Υπάρχουν δίπλα μας, γύρω μας, παντού... Τα βαμπίρ, τα λεγόμενα ενεργειακά που είναι πολύ χειρότερα από αυτά που πίνουν αίμα...

Αυτά πίνουν... και ρουφούν όλη μας τη ζωτική ενέργεια!

Τρέφονται, κυρίως, από τους φόβους μας, τις ανασφάλειές μας, τις αγωνίες μας και τις προσκολλήσεις μας.

Είναι οντότητες που έχουν αποσκιρτήσει από τη Θεϊκή Ενέργεια, την Πηγή και έχουν πάψει πλέον να είναι αυτόνομες. Οι οντότητες αυτές, ενσαρκωμένες ή μη, τρέφονται από άλλες...

Ειδικά η γη, έχει γεμίσει από αυτές, σε ορατό ή σε αόρατο επίπεδο...

Πως μπορούμε εμείς να προφυλαχθούμε; Απλά δημιουργώντας αντιστάσεις!!!

Ο πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάσταχτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΒΑΜΠΙΡ!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Μάιος 2010 21:35 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας καλοί μου φίλοι

Πολύ ενδιαφέρον θέμα, θα έλεγα... και επίκαιρο.

Η δική μου άποψη είναι πως υπάρχουν παντού... ενεργειακά βαμπίρ.

Συνήθως, τα άτομα που μας βαμπιρίζουν νιώθουν ενεργειακά αδύναμα. Δεν τον κάνουν πάντα εσκεμμένα, πολλές φορές λειτουργούν ασυνείδητα.

Όπως τα όρνεα και κάποια άγρια ζώα μυρίζουν το αίμα, έτσι και τα άτομα αυτά "οσμίζονται" την ενέργεια, όταν αυτή υπάρχει.

Τα άτομα αυτά, μπορεί να κινούνται στο φιλικό, το εργασιακό, το οικογενειακό κ.λ.π. περιβάλλον μας.

Πιστεύω, ότι η μόνη λύση είναι η απομάκρυνση. Κάποιους ανθρώπους που δεν μπορούμε να απομακρύνουμε, λόγω συνθηκών, ας προσπαθήσουμε να τους αποφύγουμε όσο είναι δυνατόν.

Βέβαια, στην περίπτωση των βαμπίρ που κινούνται σε αόρατο επίπεδο, χρειάζεται να αποκτήσουμε αντιστάσεις (όπως αναφέρει και η karma), για να μην τους προσελκύουμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 31 Μαρ 2011 19:31 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Συμφωνώ με όλους για αυτά που γράφετε για τα βαμπίρ, περί των ορατών και αοράτων.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ, ότι συμβαίνουν αυτά και στην καθημερινότητά μου.

Η βασική αρχή είναι... να μη στεναχωριέσαι για τίποτα! Να παρατηρείς τα γεγονότα και τους ανθρώπους αδιάφορα, χωρίς να σε αγγίζουν. Αυτό μεταδίδεται προς τα έξω και θωρακίζει.

Ένα παράδειγμα θα σας δώσω. Αν κάποιος θελήσει να σου αποσπάσει ενέργεια μέσα από μία π.χ. προσβολή, αν γνωρίζει ότι εσύ δεν προσβάλλεσαι, δεν θα το κάνει!

Αυτό είναι το πρώτο τείχος προστασίας.

Το δεύτερο τείχος επιτυγχάνεται δια μέσω διαλογισμού. Φτιάχνεις νοερά αυτό το τείχος γύρω σου και το κουβαλάς πάντα μαζί σου.

Και το τρίτο το πιο σημαντικό είναι να λες συνέχεια: "Είμαι απόλυτα ασφαλής και προστατευμένος από τα πάντα"! Δηλαδή, από αρνητική ενέργεια, επιθετικές συμπεριφορές, μάτι κ.λ.π.

Αν ξέρεις να χειρίζεσαι την ενέργειά σου, φτιάχνοντας ένα τείχος προστασίας, ώστε να μην είσαι ευάλωτος σε τυχόν επιθέσεις, παντός τύπου, τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα! Χρειάζεται, λίγη δουλίτσα, πάντως. :oops:

Δεν φοβάμαι τίποτα, έτσι μπορώ να θυμηθώ τον εαυτό μου...
Είμαι... ελεύθερος!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Απρ 2020 23:36 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Ο πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάσταχτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: