ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ!

Παιδιά είμαστε της γης και του αστερόεντος ουρανού... Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία!

Καλώς ήρθατε στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία! Ας ταξιδέψουμε όλοι μαζί στο μαγικό κόσμο των άστρων!!!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΧΕΣΗ :(
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Απρ 2013 21:38 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σας! Χαίρομαι που βρήκα την παρέα σας! Ασχολούμαι εδώ και κάποια χρόνια με την αστρολογία ως χόμπι και την αγαπώ πολύ. Και σίγουρα μπορεί να εξηγήσει πολλά πράγματα που μας συμβαίνουν σε αυτήν την ζωή. Εγώ ήθελα να συζητήσω τον προβληματισμό μου σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση στη ζωή μου και ούτε καν κάτι περιστασιακό. Και πάω στα 21
Από ότι έχω καταλάβει είμαι καταδικασμένη να μείνω μόνη για πάντα. Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο και έτσι σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα μήπως μέσω της αστρολογίας καταλάβω επιτέλους τι έχει αυτός ο χάρτης μου και είμαι καταδικασμένη. Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας.
Ευχαριστώ.
(Έγραψα αυτό το θέμα κ στο παλιό φόρουμ γιατί μπερδεύτηκα)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΧΕΣΗ :(
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Απρ 2013 14:29 
Χωρίς σύνδεση
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
Άβαταρ μέλους

ploutwnia έγραψε:
Γεια σας! Χαίρομαι που βρήκα την παρέα σας! Ασχολούμαι εδώ και κάποια χρόνια με την αστρολογία ως χόμπι και την αγαπώ πολύ. Και σίγουρα μπορεί να εξηγήσει πολλά πράγματα που μας συμβαίνουν σε αυτήν την ζωή. Εγώ ήθελα να συζητήσω τον προβληματισμό μου σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση στη ζωή μου και ούτε καν κάτι περιστασιακό. Και πάω στα 21
Από ότι έχω καταλάβει είμαι καταδικασμένη να μείνω μόνη για πάντα. Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο και έτσι σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα μήπως μέσω της αστρολογίας καταλάβω επιτέλους τι έχει αυτός ο χάρτης μου και είμαι καταδικασμένη. Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας.
Ευχαριστώ.
(Έγραψα αυτό το θέμα κ στο παλιό φόρουμ γιατί μπερδεύτηκα)

Καλώς ήρθες αγαπητή φίλη!

Στην εποχή μας που σχεδόν όλοι ζευγαρώνουν σαν τα κουνέλια και οι περιστασιακές σχέσεις συνάπτονται γρήγορα, ανώριμα, "τυφλά" και εγωκεντρικά θα έλεγα ότι μάλλον προτέρημα είναι να μην έχεις συνάψει περιστασιακή σχέση ακόμη. Στο κάτω - κάτω δεν είσαι 35άρα, 21 είσαι...

Γράψε μας την πλήρη ημερομηνία, ακριβή ώρα και τόπο γέννησης σου για να δούμε το πώς "συναλλάσσονται" οι αστρολογικές ενέργειες στο δικό σου ωροσκόπιο, έτσι ώστε να δούμε τι τάσεις κυριαρχούν εκεί και τι τάσεις θα αναπτυχθούν για σένα στον ερωτικό τομέα στο άμεσο μέλλον...

Το E-mail του συγγραφέα: thomas_gazis@yahoo.gr

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Ιουν 2013 20:08 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σας! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Για καιρό έμπαινα και δεν είχα δει μέλη να απαντάνε και απογοητεύτηκα και δεν ξαναμπήκα. Η ημερομηνία γέννησης μου είναι 7-11-1992 στην Αθήνα, 08.00 το πρωί. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.
Και δεν έχω νέο είμαι χάλια όπως ήμουν. Σχέση δεν θέλει κανείς ή τουλάχιστον κανείς από εμένα. Βγήκα με δύο άτομα τα οποία μόνο σχέση δεν έψαχναν.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Ιουν 2013 12:01 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Τώρα βλέπω ότι το ποστ σας Κύριε Γαζη ήταν μόλις λίγες μέρες μετά. Χίλια συγνώμη δεν το είχα δει και για αυτό δεν έμπαινα. Πάντως τα πράγματα μετά από τοοοσους μήνες παραμένουν ίδια. Δεν μπορώ να λύσω το πρόβλημα μου και δεν θα το λύσω ποτέ :(
Όλος ο κόσμος μπορεί να κάνει μία σχέση εκτός από εμένα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Αύγ 2013 12:01 
Χωρίς σύνδεση
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή "πλουτώνεια" είδα το ωροσκόπιο σου!

Ξέρεις ποιο νομίζω ότι είναι το πρόβλημα στη δική σου περίπτωση; ΄Οτι επιθυμείς σφόδρα να συνάψεις μια ΣΧΕΣΗ, μια αληθινή, δυνατή σχέση και όχι μια απλή χαμπουργκερο-σεξουαλική επαφή! Αυτό είναι πρόβλημα στην εποχή μας όχι τόσο για σένα αλλά για τους άλλους, γιατί όπως ξανάγραψα παραπάνω ζούμε σε μια εποχή που κυριαρχεί το "ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε" στις σχέσεις των δύο φύλων, που άντρες - γυναίκες "κουνελο - σεξουαλιάζονται" ανάλαφρα, επιπόλαια και με χαζο-εγωιστικά κριτήρια και η αληθινή σχέση μοιάζει να είναι λιγάκι εκτός μόδας - και τρομάζει ίσως πολλή κόσμο!

Εσύ όμως με Ήλιο στο Σκορπιό, με σύνοδο Ήλιου - Πλούτωνα και με Ωροσκόπο Σκορπιό το εκπέμπεις έντονα ότι ζητάς κάτι ΑΠΟΛΥΤΟ! Συν σαν ισχυρή Σκορπίνα ξεγυμνώνεις εύκολα τις προθέσεις των αντρών που σε πλησιάζουν και που νοιώθουν από ένα σημείο και έπειτα αδύναμοι και ανασφαλείς απέναντι σου!

Για να δούμε τώρα που ο διελαύνων Δίας είναι στον Όγδοο Οίκο σου μήπως σου "κάτσει" μια δυνατή, αληθινή ΣΧΕΣΗ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Μαρ 2014 00:04 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεννήθηκα 11-7-1965, 19:00, Κοζάνη, πείτε μου σας παρακαλώ για τα αισθηματικά μου (πολύ μοναξιά!) και τα επαγγελματικά, ειδικά μετά την ολική ηλιακή έκλειψη στα γενέθλιά μου την 11-7-2010 πραγματικά σκοτείνιασε ο ήλιος μου, Υπάρχει φως στον ορίζοντα, ότι βλέπετε και παρακαλώ την αλήθεια, όποια κι αν είναι αυτή, με τη σελήνη μου στον Τοξότη, νομίζω ότι την αντέχω!Ευχαριστώ.Ειρήνη (amira)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μαρ 2014 23:44 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή μου πλουτόνια εάν στεναχωριέσαι εσύ που είσαι μόνο 21 τη να πω εγώ που έγινα 30 και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση στη ζωή μου και ούτε καν κάτι περιστασιακό (μία απο τα ίδια!!!!!!) έ??????????? :smt142 Μάλλον είσαι μικρή ακόμα για να κλαις την μύρα σου από τώρα.Και όποτε το θυμάσαι να σκέφτεσαι και εμένα!!! ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ :smt136 ..... Κύριε Γαζη γεία σας μία μικρή ενημέρωση και για την δική μου περίπτωση????.....Γεννήθηκα 19-2-1984 Γιάννενα και 5:00 πμ....Ένα έχω να πω Πρώτον Υδροοχός (σαν κύριο ζώδιο)..Τρελή Τρελή (Στα σύννεφα πετάω...πετάω... και δεν ξέρω που θα πέσω) :smt149 ...Δεύτερον έχω χαρακτηριστικά από Ιχθύς (λέμε τώρα απλά χαρακτηριστικά...και όχι οτι πολλές συμπεριφέρομαι σαν ιχθύς) :oops: Ρομάντζο..Ρομάντζο..Ρομάντζο πχ.βλέπεται ο πρίγκιπας με το άσπρο άλογο και τα σχετικά...Τρίτον έχω ωροσκόπο Αιγόκερο (μία στιγμή να κλάψω) :-( ..Σας μπέρδεψα λίγο έ????? σαν διχασμένη προσωπικότητα :smt141 χα χα χα κάτι σαν τους Διδύμους ένα πράγμα....Και τέλος ένα μεγάλο συχνώμη εάν σας κούρασα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Μαρ 2014 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
Άβαταρ μέλους

eyaa έγραψε:
Αγαπητή μου πλουτόνια εάν στεναχωριέσαι εσύ που είσαι μόνο 21 τη να πω εγώ που έγινα 30 και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση στη ζωή μου και ούτε καν κάτι περιστασιακό (μία απο τα ίδια!!!!!!) έ??????????? :smt142 Μάλλον είσαι μικρή ακόμα για να κλαις την μύρα σου από τώρα.Και όποτε το θυμάσαι να σκέφτεσαι και εμένα!!! ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ :smt136 ..... Κύριε Γαζη γεία σας μία μικρή ενημέρωση και για την δική μου περίπτωση????.....Γεννήθηκα 19-2-1984 Γιάννενα και 5:00 πμ....Ένα έχω να πω Πρώτον Υδροοχός (σαν κύριο ζώδιο)..Τρελή Τρελή (Στα σύννεφα πετάω...πετάω... και δεν ξέρω που θα πέσω) :smt149 ...Δεύτερον έχω χαρακτηριστικά από Ιχθύς (λέμε τώρα απλά χαρακτηριστικά...και όχι οτι πολλές συμπεριφέρομαι σαν ιχθύς) :oops: Ρομάντζο..Ρομάντζο..Ρομάντζο πχ.βλέπεται ο πρίγκιπας με το άσπρο άλογο και τα σχετικά...Τρίτον έχω ωροσκόπο Αιγόκερο (μία στιγμή να κλάψω) :-( ..Σας μπέρδεψα λίγο έ????? σαν διχασμένη προσωπικότητα :smt141 χα χα χα κάτι σαν τους Διδύμους ένα πράγμα....Και τέλος ένα μεγάλο συχνώμη εάν σας κούρασα

Αγαπητή Εύα με εντυπωσιάζουν η γενέθλια Σελήνη σου στον Όγδοο Οίκο (η Σελήνη είναι ο κυβερνήτης του 7ου Οίκου σου) και ο "ιδιοσυντονισμός" ανάμεσα στη Σελήνη σου (στην κατά κάποιον τρόπο "μεταφυσική" 29η μοίρα, μέσα στο ζώδιο της Παρθένου), στον Ήλιο σου (στις 29 μοίρες του Υδροχόου), στην Αφροδίτη σου (στις 29 μοίρες του Αιγόκερου) και στον Ποσειδώνα σου (παραλίγο και αυτός στις 29 μοίρες αλλά ουσιαστικά στην πρώτη μοίρα Αιγόκερου).

Ολόκληρο το ωροσκόπιο σου είναι κατά κάποιον τρόπο σα μία αστρολογική άσκηση πάνω στη σημασία της 29η μοίρας των ζωδίων...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 15 Μαρ 2014 22:20 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

ορίστε μέχρι και ο αστρολογικός μου χάρτης συμφωνή μαζί μου.....ότι είμαι μια τρελή α χά έχω και αποδείξης χα χα χα :lol: ....αλήθεια απο ότι είπατε τα μισά κατάλαβα.... :smt017 δηλαδή να πάω απο τώρα να κλειστό σε κανένα τρελάδικο :smt149 :smt141 :smt149......με άλλα λόγια θα αλλάξη ποτέ η τύχη μου η θα καταντήσω σαν την δασκάλα(απο το καφέ της χαράς) :?: :?: :?: :?: :Trilly: :Trilly: :Trilly:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Μαρ 2014 14:43 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Μην απογοητεύεσθε, ούτε η μία ούτε η άλλη και δεν θα γίνετε καλόγριες! Κοιτάζω και εγώ τα ωροσκόπιά σας και τόσον με την solar arc direction , όσον και με τα progressions, θα δούμε τι παίζει, επικουρούμενοι και από τα transits του 2014 και του 2015. Προ παντός υπομονή και μην χάνετε το κέφι σας.
Διονύσης

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Μαρ 2014 19:43 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Ας ξεκινήσουμε με την Εύα: κοιτάζοντας τα προσωπικά σημεία Μεσουράνημα, Ωροσκόπο, Σελήνη και Ήλιο και προς τιμήν του Κου Γαζή που δίνει μεγάλη σημασία στο Μεσουράνημα(....άλλοι θα το ανακαλύψουν στον 22ο αιώνα) τα ενδιαφέροντα μεσοδιαστήματα είναι: ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑ=ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ/ΗΛΙΟΣ=ΣΕΛΗΝΗ/ΟΥΡΑΝΟΣ=ΔΕΣΜΟΣ/ΠΟΣΕΙΔΩΝ. Αυτή η εξίσωση μας λέει οτι είσαι υγιές και ενεργητικό άτομο, ενδιαφερόμενη για πολλά, λιγάκι ευερέθιστη και ανυπόμονη, ανήσυχη, ευαίσθητη, διαισθητική, εύκολα πληγώνεσαι και υπάρχει μία ''φτώχια'' στην σύναψη σχέσεων. Αλλά μην το βάζεις κάτω, παραείναι κατηλειμένο το στοιχείο της Γης( μελαγχολικός τύπος) κοίτα λιγάκι προς τον ουρανό, όλα θα φτιάξουν, απλά δεν είχε έρθει μέχρι τώρα η ευκαιρία.Να μην κουράσω πιό πολύ, ισχύει αυτό που ανέφεραι ο Κος Γαζής που διατυπώνεται με την εξίσωση: ΗΛΙΟΣ=ΣΕΛΗΝΗ/ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΣΕΛΗΝΗ=ΗΛΙΟΣ/ΑΦΡΟΔΙΤΗ και ΑΦΡΟΔΙΤΗ=ΗΛΙΟΣ/ΣΕΛΗΝΗ: εσωτερική αρμονία, ικανότητα για αγάπη, ζεστή καρδιά, αίσθηση του ωραίου, εξισορροπίστρια, αρμονική σχέση κλπ. Ας μην πάμε και σε άλλους άξονες, μας ενδιαφέρει τώρα το θέμα της συνάψεως σχέσεως. Τείκά ήταν θέμα χρόνου. Κοιτώντας σήμερα τις κατευθύνσεις του προσωπικού σου ηλιακού τόξου, παρατήρησα 4 σκληρές όψεις που όμως φέρνουν ευχάριστα γεγονότα: ΗΛΙΟΣsolar arc=ΣΕΛΗΝΗradix τοι σχέση ανδρός-γυναικός( μιλάμε για το 2014!!) επίσης ΣΕΛΗΝΗsolar arc= ΑΦΡΟΔΙΤΗ radix είναι κλασική όψη και ερωτικής γνωριμίας με σοβαρό σκοπό( γάμο), επίσης ΔΙΑΣsolar arc=ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑradix δηλαδή και επαγγελματικά θα έχεις τύχη και τέλος ΑΦΡΟΔΙΤΗsolar arc=ΗΛΙΟΣradix πάλι κλασική όψη ερωτικής σχέσεως και γιατί όχι και γάμου. Να δούμε και από τα transits του 2014 πότε είναι οι κατάλληλες περίοδοι για να ενεργοποιηθούν οι πιό πάνω όψεις, κοιτάζοντας μόνον τις διελεύσεις του ΔΙΑ! Όλος ο Απρίλιος, όλος ο Ιούλιος , το δεύτερο ήμισυ Σεπτεμβρίου και ο Οκτώβριος. Να περιμένεις εκδήλωση ενδιαφέροντος για σχέση με σοβαρό σκοπό και μην είσαι αρνητική. Αισιοδοξία λοιπόν, ήταν να έρθει η κατάλληλη στιγ΄μή!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Μαρ 2014 23:51 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :thumright: Εγώ ανυπόμονη (άντρα θέλω! τώρα τον θέλω) Εγώ μελαγχολικός τύπος???(ε? μικρέ μια μελαγχολία με από'λα) :-( :-( :-( :-( έλα καλέ (μια ''φτώχια'' στην σύναψη σχέσεων) τι είναι αυτά τα πράγματα που λέτε πώς το σκευτήκατε???...χα χα χα :smt149 ούτε στακ ποτ να μην γράφατε δεν θα τα βρίσκαταν όλα. Πάντος ευχαριστώ πολλή για την αισιοδοξία σας γιατή εγώ δεν την έχω (αυτός ο καταραμένος ο αιγόκερος φταίει εμ βέβαια ζώδιο της γής είναι).Σας ευχαριστώ πάντος :smt039

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 21 Μαρ 2014 10:45 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

eyaa έγραψε:
ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :thumright: Εγώ ανυπόμονη (άντρα θέλω! τώρα τον θέλω) Εγώ μελαγχολικός τύπος???(ε? μικρέ μια μελαγχολία με από'λα) :-( :-( :-( :-( έλα καλέ (μια ''φτώχια'' στην σύναψη σχέσεων) τι είναι αυτά τα πράγματα που λέτε πώς το σκευτήκατε???...χα χα χα :smt149 ούτε στακ ποτ να μην γράφατε δεν θα τα βρίσκαταν όλα. Πάντος ευχαριστώ πολλή για την αισιοδοξία σας γιατή εγώ δεν την έχω (αυτός ο καταραμένος ο αιγόκερος φταίει εμ βέβαια ζώδιο της γής είναι).Σας ευχαριστώ πάντος :smt039

Και όμως, κινείται, περιμένετε λίγο!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: