ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ!

Παιδιά είμαστε της γης και του αστερόεντος ουρανού... Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία!

Καλώς ήρθατε στη Σύγχρονη Ελληνική Αστρολογία! Ας ταξιδέψουμε όλοι μαζί στο μαγικό κόσμο των άστρων!!!

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Ιουν 2008 21:22 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ

Αγαπητοί φίλοι

Από τις μελέτες που έχουν γίνει, έχει προκύψει ότι υπάρχει στις οικογένειες Αστρολογική συγγένεια. Υπάρχει, δηλαδή, στενή σχέση ανάμεσα στα ωροσκόπια συγγενικών προσώπων.

Θα σας δώσω ένα απλό παράδειγμα. Ο παππούς μου είχε Σελήνη στο Ζυγό, ο πατέρας μου (ο γιος του) ήταν Ζυγός, η αδελφή μου είναι Ζυγός, η κόρη της είναι Ζυγός και εγώ έχω Σελήνη στο Ζυγό. Η μαμά μου είναι Ταύρος, εγώ έχω Ωροσκόπο Ταύρο και η αδελφή μου έχει τη Σελήνη της στο δεύτερο Οίκο της, τον Οίκο του Ταύρου. Η μαμά μου έχει Σελήνη στον Τοξότη και η αδελφή μου έχει Σελήνη στον Τοξότη.

Ας μοιραστούμε εδώ τα κοινά αστρολογικά οικογενειακά μας στοιχεία!

Ο πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάσταχτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Αύγ 2008 15:14 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Εγώ τι να σας πώ..
Πατέρας με ηλιο, σελήνη και άρη στον αιγόκερω.. και κρόνο σε σύνοδο με πλουτωνα..
Μητέρα με ωροσκόπο αιγόκερω και ηλιο στον λέοντα.. και αντίθεση ηλιου - σελήνης όπως και εγω..
Αδερφή με ωροσκόπο στον Αιγόκερω..
Εγώ με σελήνη στον αιγόκερω.. κρόνο στο λέοντα.. πλούτωνα στον 4ο και όψη εξαγώνου του πλουτωνα με τον κρόνο..

Όμως παρόλο που μέσω του ιντερνετ βγάζω χάρτες δεν ξέρω να τους ερμηνευω σωστά. Εσείς τι λέτε? Είναι στοιχεία κληρονομικότητας αυτα? Και τι σημαίνουν τελικά? Κουβαλάμε χρέη προγόνων?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Αύγ 2008 15:16 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

γεννήθηκα 12-7-1976 αθηνα 05:45 πμ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Αύγ 2008 01:03 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

slphg έγραψε:
Εγώ τι να σας πώ..
Πατέρας με ηλιο, σελήνη και άρη στον αιγόκερω.. και κρόνο σε σύνοδο με πλουτωνα..
Μητέρα με ωροσκόπο αιγόκερω και ηλιο στον λέοντα.. και αντίθεση ηλιου - σελήνης όπως και εγω..
Αδερφή με ωροσκόπο στον Αιγόκερω..
Εγώ με σελήνη στον αιγόκερω.. κρόνο στο λέοντα.. πλούτωνα στον 4ο και όψη εξαγώνου του πλουτωνα με τον κρόνο..

Όμως παρόλο που μέσω του ιντερνετ βγάζω χάρτες δεν ξέρω να τους ερμηνευω σωστά. Εσείς τι λέτε? Είναι στοιχεία κληρονομικότητας αυτα? Και τι σημαίνουν τελικά? Κουβαλάμε χρέη προγόνων?

Αγαπητέ slphg

Και βέβαια αυτά που γράφεις είναι στοιχεία αστρολογικής κληρονομικότητας!

Σημαίνουν.... ότι για να μπορέσουμε να συνυπάρξουμε με τους συγγενείς μας, το Σύμπαν επιλέγει τους κατάλληλους ανθρώπους, με τα κατάλληλα αστρολογικά στοιχεία!

Φιλικά

Ο πολεμιστής πρέπει να δέχεται τη μοίρα του με ταπεινότητα. Η πρόκληση για αυτόν είναι πόσο μακριά μπορεί να προχωρήσει και πόσο άψογος μπορεί να είναι. Αν συναντήσει αβάσταχτες ταλαιπωρίες και πόνο στο μονοπάτι του, κλαίει, αλλά όλα τα δάκρυά του μαζί δεν είναι σε θέση να μετακινήσουν τη γραμμή του πεπρωμένου του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Αύγ 2008 19:12 
Χωρίς σύνδεση
Αστέρι
Αστέρι
Άβαταρ μέλους

Α!!! Μ'αρεσει αυτο το θεμα γιατι παντα το παρατηρουσα και το σκεφτομουνα οτι καποια σχεση πρεπει να υπαρχει.

Λοιπον, τι να πω, εγω και ο αδερφος μου εχουμε ωροσκοπο τοξοτη, ο παππους μας ο ενας εχει σεληνη στον τοξοτη και ο γιος του και εγγονος του (ο ξαδερφος) ειναι τοξοτες!

H μητερα μου παρθενος - ο αδερφος μου εχει το β.δεσμο του εκει και ειναι και υδροχοος εγω παλι ειμαι στην τελευταια μοιρα του αιγοκερου κοντα στον υδροχοο με 2 πλανητες κιολας εκει. Εχω τη σεληνη μου στον καρκινο και υποψιαζομαι οτι η γιαγια μου και μητερα της μητερας μου της οποιας το ονομα πηρα, ειναι καρκινος (μιας και δεν θυμαται ποτε γεννηθηκε, το μονο που ξερει ειναι ιουνιο) και ο αδερφος μου εχει τη σεληνη του στο λεοντα ενω ο παππους ο αλλος απο οπου πηρε και το ονομα ηταν λεων (πεθανε 95 χρονων!!!)

Επισης και η μητερα μου και ο πατερας μου και εγω εχουμε τη σεληνη στα τρια ζωδια του νερου (μητερα στον σκορπιο και daddy στους ιχθεις). Επισης μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι ο πατερας μου ειναι διδυμος και η μητερα μου παρθενος, και εγω με τον αδερφο μου αιγοκερως και υδροχοος αντιστοιχα. δηλαδη γη με γη και αερας με αερα. Βεβαια ο πατερας μου εχει και αρκετο ταυρο οποτε επηρεαζεται και απο εκει!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Αύγ 2008 02:35 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Μάρω Ιωαννίδου έγραψε:
Αγαπητέ slphg

Και βέβαια αυτά που γράφεις είναι στοιχεία αστρολογικής κληρονομικότητας!

Σημαίνουν.... ότι για να μπορέσουμε να συνυπάρξουμε με τους συγγενείς μας, το Σύμπαν επιλέγει τους κατάλληλους ανθρώπους, με τα κατάλληλα αστρολογικά στοιχεία!

Φιλικά

Χα χα.. Πιο εύστοχη απάντηση δεν θα μπορούσα να περιμένω. Ειλικρινά ευχαριστώ!
Συνεπώς, ενώ στην αρχή αντιδράς, κυρίως λόγω άγνοιας ..όσο γνωρίζεις τον εαυτό σου και κατανοείς.. κατανοείς και τους συγγενείς σου.. έτσι μπορείς και συνυπάρχεις ουσιαστικά.. και έτσι επέρχεται η εξέλιξη! Σωστά?
Αλήθεια, το σύμπαν επιλέγει? ή όπως λέγεται και στη Καρμική αστρολογία, επιλέγει η ψυχή μας? Ή μήπως εννοιολογικά είναι το ίδιο? (..είμαι ολίγον ξανθός..)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 18 Σεπ 2008 00:36 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Και φανταστείτε πως υπάρχει κληρονομική τάση όχι μόνο στα Φώτα (ηλιο - σελήνη) αλλά και στους ωροσκόπους. Η αδελφή μου κι εγώ κληρονομήσαμε τις σελήνες και τους ωροσκόπους από τους γονείς μας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Σεπ 2008 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

δεν ξέρω αν έχει να κάνει με αστρολογική κληρονομικότητα αλλά έχει νομίζω αξία να αναφερθεί μια φίλη μου και ο συζυγός της έχουν την εξής σύμπτωση από το σύμπαν
η φίλη μου είναι γεννημένη 26 Νοεμβρίου καθώς επισης και η πεθρά της
ο άντρας της είναι γεννημένος 13 Ιουλίου καθώς επίσης και η μητέρα της φίλης μου ... φοβερό ε !!!!

φιλικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Οκτ 2008 09:16 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Λοιπον το ειχα παρατηρησει οτι υπαρχει κληρονομικοτητα και στην αστρολογια. Ο πατερας μου σκορπιος με ωροσκοπο ζυγο και ερμη στο σκορπιο και εγω ζυγος με ωροσκοπο σκορπιο και ερμη στο σκορπιο. Επισης η αδερφη μου παρθενος με ωροσκοπο σκορπιο. Η γιαγια μου σκορπιος και ο παππους μου καρκινος. Και το ειρωνικο της υποθεσης ειναι η μητερα μου η οποια ειναι ταυρος με ενα γηινο ωροσκοπιο στον ταυρο και βορειο δεσμο στο σκορπιο! τραγικο? συμπτωση?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 20 Οκτ 2008 12:23 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

εγώ τώρα τί να σας πω;;; Εγώ και η αδερφή είμαστε Διδυμάκια, προσωπικά δεν έχω ούτε της μαμάς μου το ζώδιο (Αιγώκερος) ούτε του πατέρα μου (Παρθένος) πουθενά στον χάρτη μου... λέτε να με αγόρασαν;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 02 Ιουν 2009 18:33 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

egw pali me goneis kamia sxesi exw dei tus xartes mas kai mesa stin oikogenia imai i teleios diaforetiki.....

kai genika.me tin kolliti mu kiollas kai me tin ksaderfi m pou kanume poli parea imaste teleios diaforetikes stus xartes mas...
asta na pane
ti mporei na simainei ayt0??
oti den tha zw mazi tus??
i oti kapoia stigmi stin zoi m tha figw gia alli xwra i poli..
o kronos mu inai ston idroxoo enato oiko kai mu exune pei oti tha paw ekswteriko alithevi.???akoma imai skorpios..an se voithaei na mu peis tpt.

kiria marw eyxaristw..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Ιουν 2009 00:05 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
Άβαταρ μέλους

stela έγραψε:
egw pali me goneis kamia sxesi exw dei tus xartes mas kai mesa stin oikogenia imai i teleios diaforetiki.....

kai genika.me tin kolliti mu kiollas kai me tin ksaderfi m pou kanume poli parea imaste teleios diaforetikes stus xartes mas...
asta na pane
ti mporei na simainei ayt0??
oti den tha zw mazi tus??
i oti kapoia stigmi stin zoi m tha figw gia alli xwra i poli..
o kronos mu inai ston idroxoo enato oiko kai mu exune pei oti tha paw ekswteriko alithevi.???akoma imai skorpios..an se voithaei na mu peis tpt.

kiria marw eyxaristw..

Αγαπητή φίλη stela

Μπορείς να ξαναγράψεις τη δημοσίευσή σου στα ελληνικά;

Σε ευχαριστούμε!!! :-D :-D :-D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Οκτ 2009 16:01 
Χωρίς σύνδεση
Αστεράκι
Αστεράκι
Άβαταρ μέλους

Εγώ είμαι ΖΥΓΟΣ, όπως και η μαμά μου, και η αδελφή μου είναι ΑΙΓΟΚΕΡΟΣ, όπως ο μπαμπάς μου!
Έχουμε δε γεννηθεί, ως εξής: Ο μπαμπάς μου το 1932, η αδελφή μου το 1972, η μαμά μου το 1946, κι εγώ το 1966!!!

Και τις πιο πολλές γιορτές τις έχουμε μέσα στον Ιανουάριο :
1) 6/1 Γενέθλια ο πατέρας μου
2) 7/1 Γιορτή εγώ
3) 17/1 Γενέθλια αδελφής μου
4) 17/1 Γιορτή της αδελφής μου
5) 25/1 Γιορτή του πατέρα μου!!!

"Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις" (Πάολο Κοέλιο)

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: